Ico Новини Ico Полтава

Ексголові Полтавської ОДА повідомили про підозру в корупції та шахрайстві

26 жовтня 2022 року Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили колишнім голові Полтавської обласної державної адміністрації, його заступнику та раднику про підозру у одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві. Дії осіб кваліфікували за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України.

За даними слідства, у 2017 році чинний на той час голова Полтавської ОДА отримав 176 тис. євро та автівку Mercedes-Benz, вартістю понад 7,5 млн грн, від фінансового директора приватної компанії, за пособництва своїх першого заступника та радника. Натомість «за послугу» голова ОДА забезпечив перемогу приватної компанії та укладення договорів у тендері з обслуговування автодоріг, що проводила облдержадміністрація.

Слідство також встановило, що у 2018 році голова Полтавської ОДА разом зі спільниками нібито «позичив» у цього бізнесмена 85 тис. євро, обіцяючи повернути борг за тиждень. Однак посадовець повернув лише частину коштів – 50 тис. дол. США, а решту залишив собі.

Слідчі не називають прізвища підозрюваних, проте у 2017 році головою ОДА був Валерій Головко, його першим заступником – Андрій Пісоцький, а радником – Олександр Літвінов. Нині всі звільнені зі своїх посад.

Нагадаємо, НАБУ зацікавилось масштабною корупційною схемою в Полтавській ОДА у 2019 році. Тоді повідомлялось про хабарництво в особливо великому розмірі та обшуки у Полтавській обласній державній адміністрації, зокрема і в кабінетах голови ОДА та його першого заступника.

У лютому 2019 року видання «Українська правда» оприлюднило фото ухвали Солом’янського райсуду Києва про надання НАБУ дозволу на проведення обшуків у топпосадовців Полтавської ОДА. З тексту рішення стали відомі деякі матеріали провадження. Так, слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА разом із першим заступником, радником губернатора та директором департаменту будівництва і ЖКГ створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

За даними слідства, починаючи з серпня 2017 року, після того як представник консорціумів «АЛВІ РОД» та «Укрбуддор» на бізнес-форумі в Полтаві познайомився з Головком і Пісоцьким, останні вимагали у підприємця хабарі у вигляді оплати відпочинку чиновників ОДА в Іспанії, елітної автівки, сотень тисяч доларів та цінних гаджетів за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині та допомогу виграти кількамільйонні тендери.

У березні 2019 президент Порошенко звільнив Валерія Головка з посади голови Полтавської обласної державної адміністрації. Самі підозрювані стверджували, що ніколи не вчиняли корупційних дій, у яких їх звинувачують. При цьому, як повідомляв місцевий канал P.TV, після обшуків в ОДА Валерій Головко ліг до лікарні. А також судився з президентом Порошенко через звільнення.

Нині у справі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

40% пенсіонерів Полтавщини отримують пенсії в розмірі до 3 000 гривень, 4% – понад 10 000 гривень

Пенсійний фонд Полтавщини підбив підсумок 9 місяців роботи.... Читати далі

Пенсійний фонд Полтавщини підбив підсумок 9 місяців роботи.... Читати далі

На головну сторінку