Ico Публікації Ico Полтавщина

40% пенсіонерів Полтавщини отримують пенсії в розмірі до 3 000 гривень, 4% – понад 10 000 гривень

Пенсійний фонд Полтавщини підбив підсумок 9 місяців роботи. Згідно зі звітом, війна в Україні позначилася і на пенсіях, і на заробітних платах мешканців області. Зросла кількість людей, яким призначено пенсію за інвалідністю чи втратою годувальника. На 40% збільшилась кількість працівників, чия зарплата менше мінімальної. А підприємства добувної промисловості і розроблення кар’єрів поступились першим місцем у рейтингу заробітків. 

Загальні дані

Попри загальне зменшення кількості пенсіонерів (- 5,4 тис), з 1 липня кількість одержувачів пенсій збільшилася на понад 200 тисяч. Основна причина – війна, що призвела до зростання кількості пенсій з інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

За розміром пенсії на Полтавщині розподіляються

Середній показник пенсійних виплат на Полтавщині з початку року зріс на 519 грн і на 01.10.2022 досяг 4 445 грн.

Дані щодо працюючого населення

Кількість офіційно працевлаштованих громадян на Полтавщині, які зі своїх зарплат сплачують внески до пенсійного бюджету, зменшилася з початком війни на 15,3 тис. Крім того, кількість працівників, які отримують заробітну плату менше мінімальної, зросла майже на 40% – із 40,8 тис. до 56,7 тис. осіб.

Загальна кількість найманих працівників, які нині наповнюють бюджет області і країни в цілому, на 01.10.2022 становить 295 тис. осіб.

Динаміка заробітних плат

Лідерами щодо розмірів зарплат в області є підприємства державного управління й оборони, а також обов’язкового соціального страхування. На таких підприємствах заробітна плата зросла на 54,1%, або на 9,3 тис. грн, і є найвищою на Полтавщині – 26,5 тис. грн.

Найбільше зменшення – майже на третину – спостерігається на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 4,9 тис. грн, до 13,5 тис. грн). 

Відчутно вплинула соціально-економічна криза і на підприємства з професійної, наукової та технічної діяльності – їх працівники стали одержувати в середньому на 4,4 тис. грн менше, тому зарплати знизилися до 12,5 тис. грн.

Підприємства добувної промисловості і розроблення кар’єрів, які займали першу сходинку в рейтингу зарплат у грудні 2021 року, змістилися на друге місце. На цих підприємствах наймані працівники отримують в середньому 20,2 тис. грн, хоча й зарплати зменшилися на 674 грн.

Незмінними на регіональному ринку праці залишилися так звані аутсайдери за розмірами зарплат — підприємства з тимчасового розміщення й організації харчування. Зарплати у цій сфері зменшилися до 6,4 тис. грн.

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Полтавські правоохоронці затримали зрадника, призначеного окупантами «заступником міністра промисловості» Харківщини

У Харкові затримали колаборанта, який  допомагав росіянам... Читати далі

У Харкові затримали колаборанта, який  допомагав росіянам... Читати далі

На головну сторінку