Ico Новини Ico Україна

Масований ракетний обстріл України

Фото: Володимир Зеленський у Telegram

Російські військові завдали низку ракетних ударів по Києву, Кременчуку, Дніпру, Харкову, Львову та інших українських містах. Росіяни випустили понад 80 ракет, 45 з яких збили сили ППО. Цілили, переважно, у критичну інфраструктуру, зокрема у Кременчуцькому районі на Полтавщині обстріляли енергетичний об’єкт.

Вночі та вдень 10 жовтня росіяни вдарили по мирних містах України з усіх напрямків ракетами різних типів, зокрема з акваторії Чорного моря та з Каспійського регіону. Вперше за довгий час ударів завдано по Києву. Потужні вибухи пролунали у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Житомирі, Дніпрі, Харкові, Кривому Розі, Конотопі та Кременчуці.

Карта обстрілів України 10 жовтня. Джерело: Суспільне

Вибухи у Кременчуцькому районі

Приблизно о пів на десяту ранку російська армія обстріляла об’єкт енергетичної інфраструктури на Полтавщині у Кременчуцькому районі. Як повідомив у своєму Telegram-каналі очільник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, одну ракету та один іранський безпілотник збили. Три ракети влучили в об‘єкт енергетичної інфраструктури. Це спричинило перебої з електро- та водопостачанням на території області. Зафіксували також перебої з доступом до мобільного інтернету.

Близько 17:16 жителі Кременчуцького району знову почули звуки вибухів. За словами Дмитра Луніна, у Кременчуцькому районі збили дві російські ракети. Через падіння уламків однієї з них постраждали три людини. Їм було надано необхідну допомогу.

Інші міста

Вибухи пролунали й у багатьох інших містах України. Під атаками російських терористів опинились низка об’єктів критичної інфраструктури в столиці. Зранку і протягом дня росіяни обстріляли кілька районів Києва, зокрема центр міста. Атаку здійснили у ранковий час пік. Виникла пожежа шести автомобілів та понад 15 авто пошкоджено, загинули та травмовані мирні жителі.

Наслідки обстрілів у Києві. Фото: Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Український центр розвитку музейної справи повідомив про пошкодження кількох об’єктів культурної спадщини внаслідок обстрілів Києва, зокрема пошкоджені будівлі Філармонії, музеїв Ханенків та Тараса Шевченка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Червоний корпус і корпус Інституту філології), Наукової бібліотеки імені Максимовича, Будинку Центральної ради, в якому розміщені Педагогічний музей України і Музей української революції 1917-1921 рр тощо.

Дитячий майданчик і Музей Ханенків. Фото: Кирило Тимошенко/Офіс Президента

Про масовану ракетну атаку у Дніпрі та Дніпропетровській області повідомив голова обладміністрації Валентин Резніченко. Є загиблі та поранені. Пошкоджено об’єкти цивільної та критичної інфраструктури, багатоповерхівки, громадський транспорт, автівки містян. На Львівщині та Житомирщині зафіксували удари по об’єктах енергетичної інфраструктури. Голови обласних військових адміністрацій підтвердили вибухи у Харкові та у Кропивницькому районі. З’явилися повідомлення про зафіксовані удари по об‘єктах критичної інфраструктури в Івано-Франківській області, та роботу ППО у Хмельницькій та Тернопільській областях.

Наслідки обстрілів у Дніпрі. Фото: Дніпропетровська ОДА (ОВА)

Масований обстріл

Головне Управління Розвідки повідомляє що ракетні удари по українській столиці та інфраструктурі росіяни планували ще з початку жовтня. Окупаційні війська отримали відповідну вказівку ще 2 та 3 жовтня, а 8 перекинули стратегічні бомбардувальники Ту-160 та спорядили їх крилатими ракетами Х-101. Головною метою росіян, на думку ГУР, було знищення ТЕС, паніка серед українців та залякування європейської громадськості, а головними цілями – саме об’єкти критичної цивільної інфраструктури та центральні райони густонаселених українських міст.

Наслідки обстрілів у Дніпрі. Фото: Дніпропетровська ОДА (ОВА)

Впродовж дня російські військові випустили більше 80 ракет. Протиповітряною обороною Повітряних Сил у взаємодії з підрозділами ППО Сухопутних військ збито близько 45 ракет Другу «велику» повітряну тривогу пообіді передусім оголосили через іранські дрони-камікадзе «Shahed-136», які атакували Київ та північні області України з напрямку курської області та білорусі. 9 із 12 дронів-камікадзе «Shahed-136» знищили сили та засоби протиповітряної оборони повітряного командування «Центр».

Оновлена інформація

Як повідомляє «Суспільне» з посиланням на Офіс Президента, впродовж 10 жовтня вибухи були у 12 областях та Києві. Загалом пошкоджено 118 об’єктів, перебої з електропостачанням у 15 регіонах. Станом на 20:30 внаслідок обстрілу в 12 областях країни та Києві 14 людей загинули, 97 поранені внаслідок масованого обстрілу.

Після обстрілів було відсутнє електропостачання у 5 областях: Полтавська, Львівська, Сумська, Харківська та Тернопільська. На решті території України електропостачання порушено частково. Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомляє, що станом на 21:00, внаслідок ракетних обстрілів залишаються знеструмленими 1 307 населених пунктів. Зокрема 13 – у Київській, 353 – у Львівській, 766 – у Сумській, 169 – у Тернопільській і 6 у Хмельницькій областях.

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

У Полтаві, Кременчуці та Лубнах виявлено 15 випадків розкрадання гуманітарки

5 жовтня відбулася прес-конференція прокурора Полтавської... Читати далі

5 жовтня відбулася прес-конференція прокурора Полтавської... Читати далі

На головну сторінку