Ico Публікації Ico Полтава

Веб-камери та ноутбуки для учнів-переселенців у Полтаві

Фото: Prom.ua

Майже усі загальноосвітні заклади Полтави масово оголосили про проведення тендерів на закупівлю комплектів з веб камерою та мікрофоном, а також ноутбуків для учнів-внутрішньо переміщених осіб. Про це стало відомо із платформи публічних закупівель «Прозорро». Пропозиції розглядатимуть до 5-6 жовтня, але потенційні учасники вже скаржаться, що технічні вимоги закупівель прописані під конкретних виробників

Веб-камери

Департамент освіти Полтавської міської ради оголосив тендер на придбання 135 веб камер та мікрофонів з гарнітурою для навчальних закладів у селищах громади та початкових школах Полтави для учнів-внутрішньо переміщених осіб. Закупівлю оцінили у 877 500 грн (тобто ціна за 1 комплект – 6,5 тис грн). Їх мають доставити до шкіл до 1 листопада.

Перелік навчальних закладів, які отримають комплекти:

Крім того, впродовж 23-26 вересня й інші школи Полтави оголосили тендери на придбання веб-камер у комплекті із мікрофоном. Ціна за 1 комплект із веб-камери та мікрофону також 6 з половиною тисяч грн. Загальна сума по школам – понад 3 млн 200 тис грн.

Перелік навчальних закладів, які проводять тендери на веб-камери й оголошена за них вартість:

Технічні характеристики веб-камер у тендерах однакові: роздільна здатність –  не гірше Full HD (1920×1080), кількість пікселів – не менше ніж 2,1 МР, частота кадрів – не менше ніж 30 кадрів в секунду, кут огляду – не менше ніж 95°. Обов’язкова наявність не менше ніж 2 -х вбудованих мікрофонів, автофокусу та штатної механічної шторки для захисту від «підглядувань», сумісність з операційними системами: Windows 10, Windows 8,Windows 7, macOS 10.14, Linux Ubuntu.

Деякі вимоги до веб-камери у замовника виявились вищими від нормативів Міносвіти. Наприклад, вимагається роздільна здатність не гірше Full HD (1920×1080), тоді як Міністерство допускає роздільну здатність не менше ніж 720 p (1280 x 720). У комплекті з камерою має бути активний подовжувач USB2.0 A M/F довжиною не менше 5 метрів, бездротова моно-гарнітура з кріпленням на одне вухо та штатив для веб-камери для кріплення на столі.

Ноутбуки

Так само масово впродовж 23-26 вересня загальноосвітні заклади Полтави почали замовляти ноутбуки для учнів-переселенців. У системі «Прозорро» оголошено понад 30 процедур. Ціна за 1 ноутбук – 35 тис грн. Загальна оголошена сума по освітнім закладам – понад 14 млн 700 тис грн. 

Перелік навчальних закладів, які проводять тендери на ноутбуки й оголошена за них вартість:

Технічні вимоги до ноутбуків в усіх тендерах ідентичні: кожен ноутбук повинен мати процесор не гірше Intel Core i3 10 покоління, 2 ядра, 4 потоки, базову частоту 1,2 Ghz та максимальну частоту 3,4  Ггц, оперативну пам’ять 8GB, накопичувач SSD 128 GB, діагональ монітора не менше ніж 15.6 дюймів, вбудовану WEB-камеру, оперативну систему Microsoft Windows 10 Pro.

У більшості процедур потенційні учасники вже залишили скарги на технічні характеристики ноутбуків. Зокрема, більшість претензій стосуються вимоги до вказівного пристрою (тачпаду): розміром не менше 130мм х 85 мм та стереодинаміків (пристрій повинен мати антибактеріальне лакофарбове покриття за промисловим стандартом Z 2801:2010 з копією результатів тесту ефективності антибактеріального покриття).

Як зазначають у зауваженні до процедури, ці параметри відсутні у «Типовому переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти». Серед представлених ноутбуків на ринку України є лише один ноутбук, що відповідає заданому параметру і, на думку учасників торгів, це виглядає дикрисмінуючим фактором.

Відповіді на ці зауваження також майже ідентичні – закупівля відкрита для всіх учасників, а питання не стосується вимог до предмету закупівлі і виходить за межі етики.

Пропозиції розглядатимуть до 5-6 жовтня. Тендери в усіх випадках оголошені за спрощеною процедурою, тобто закупівля відбудеться, навіть якщо буде один учасник.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Чи буде Кременчук цієї зими з теплом? Заяви, рішення, поради, зігріваючі обіцянки посадовців

22 вересня на позачерговій сесії Полтавської обласної ради... Читати далі

22 вересня на позачерговій сесії Полтавської обласної ради... Читати далі

На головну сторінку