Ico Публікації Ico Кременчук

Чи буде Кременчук цієї зими з теплом? Заяви, рішення, поради, зігріваючі обіцянки посадовців

Кременчуцька ТЕЦ після обстрілу російськими ракетами.
Фото: Цензор.НЕТ

22 вересня на позачерговій сесії Полтавської обласної ради депутати підтримали рішення прийняти на баланс області Кременчуцьку ТЕЦ. До того теплоелектроцентраль 23 роки була у власності АТ «Полтаваобленерго», але, після ракетних атак росії, у червні обленерго відмовилося від користування даним майном.

Зима спитає з кожного!

Таку заяву оприлюднив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов,  під час засідання Штабу з підготовки об’єктів до осінньо-зимового періоду.

За даними міністерства, станом на 22 вересня, внаслідок збройної агресії росії, на території України уражено 349 об’єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, а саме: 335 котельні (332 пошкоджено та 13 зруйновано), 11 ТЕЦ (7 пошкоджено і 4 зруйновано) та 3 ТЕС.

Нагадаємо, після ракетних ударів по Кременчуцькій ТЕЦ 24 квітня, 14 травня та 18 червня, зруйноване підприємство повністю припинило роботу. Потужна теплоелектроцентраль забезпечувала тепловою енергією та гарячою водою майже всю лівобережну частину міста – це близько 180 тисяч жителів, а також школи, дитсадки, лікарні, підприємства тощо. 

Кременчуцька ТЕЦ після обстрілу російськими ракетами. Фото: Полтавська ОВА

На нараді в міністерстві пролунало: стан готовності до опалювального сезону складає 88%. Роботи з відновлення централізованого теплопостачання у Кременчуці здійснюються у плановому режимі

Ще в липні Полтавська ОВА повідомляла, що держава виділяє на відновлення Кременчуцької ТЕЦ 100 млн грн. Ще 100 млн грн мали закласти в обласному бюджеті.

Останні рішення

За повідомленням голови Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, активний процес підготовки Кременчуцької ТЕЦ  до опалювального сезону розпочався ще влітку, відповідні кошти були виділені з резервного фонду.

Як повідомив полтавським журналістам  Дмитро Лунін, Кременчуцька міська рада вже отримала з держбюджету 80 мільйонів гривень, очікують на надходження ще 20 мільйонів. Договори укладені і роботи тривають.

22 вересня на позачерговій сесії Полтавської обласної ради депутати підтримали рішення прийняти на баланс області Кременчуцьку ТЕЦ. Окремо на сесії депутати погодили виділити з бюджету області 80 мільйонів гривень на придбання та монтаж двох водогрійних котлів, потужністю 20 МВт кожен. 

Зважаючи, що держава вже профінансувала ремонт двох існуючих котлів на ТЕЦ (кожен потужністю по 50 МВт), розраховують, що Кременчук матиме на зиму 4 котли, загальною потужністю 140 МВт. Енергетики говорять, що цієї потужності має вистачити на все місто, але за умови відсутності тривалих та сильних морозів. Нові котли мають дати тепло під новий рік, пише інтернет-видання «Полтавщина».

Альтернатива: супердорогі котельні

20 травня 2022 року Кременчуцька міська рада на позачерговій сесії прийняла рішення «Про затвердження Програми нового будівництва теплогенеруючих потужностей лівобережної частини міста Кременчука на 2022-2023 роки». Згідно з цією програмою, передбачено будівництво трьох котелень у різних мікрорайонах міста та однієї автоматизованої газорозподільчої станції. І весь той проєкт разом коштуватиме 2 мільярди (!) 344 мільйони гривень.

Фінансування передбачено за рахунок державного, обласного та міського бюджетів, а також за рахунок коштів інвесторів, міжнародних грантів тощо. І хоч повне завершення проєкту заплановано на 2023 рік, тепло в батареї кременчуківців він має принести вже до початку зими. 

Таке скромне роз’яснення щодо не скромної за ціною програми написав у фейсбуці Віталій Малецький ще у травні, у день, коли депутати, не без критики, але все ж таки увімкнули цій ініціативі міськвиконкому зелене світло. Куди більше тоді писали місцеві ЗМІ: і про саму програму, і про те, як мерія тримала інтригу до останнього – показала депутатам проєкт рішення тільки напередодні голосування, а громаді не показала його взагалі.

Із фейсбуку Віталія Малецького відомо тільки, що тепло в оселі кременчужан подадуть. Мер повідомив, що місто відмовилося від традиційних методів, підготувало альтернативні системи теплозабезпечення, запаслося генераторами, мобільними котельнями, пальним, і перевело ремонтні бригади в режим воєнного часу. Це, власне, і вся інформація, бо пан Малецький не хоче «розкривати жодних секретів», вони відомі тільки «дуже обмеженому колу відповідальних осіб», і робиться все те «з міркувань безпеки». 

Дату початку опалювального сезону цього року рекомендуватиме Кабмін, орієнтуючись на середні показники термометрів за вікном +8 градусів і нижче упродовж трьох діб.

Міський же голова вже зараз рекомендує жителям Кременчука утеплити свої оселі, заклеїти вікна, встановити тепловідбивні екрани за батареями, запастися теплим домашнім одягом та ковдрами, бо «війна не той час, коли в квартирах можна ходити у спідньому». 

Більш широкий перелік зігріваючих заходів оприлюднив Мінрегіон.

Автор: Вікторія Харченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Семеро бійців Полтавщини повернулися з російського полону

Найбільший з 24 лютого обмін військовополонених відбувся... Читати далі

Найбільший з 24 лютого обмін військовополонених відбувся... Читати далі

На головну сторінку