Ico Новини Ico Полтава

Семеро бійців Полтавщини повернулися з російського полону

Фото: СБУ

Найбільший з 24 лютого обмін військовополонених відбувся в ніч на 22 вересня. Українські оборонці «Азовсталі» перебували в заручниках росії з кінця травня. Усього вдалося звільнити 215 наших оборонців, серед яких семеро мешканців Полтавщини. На волі також п’ять легендарних командирів, зокрема полтавець, командир морпіхів, Сергій «Волина» Волинський.

Земляки

За повідомленням Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з російського полону повернулись семеро наших земляків:

Старший лейтенант Сергій Стратічук. Військовий родом із Решетилівки. Сергій підписав контракт із ЗСУ у 2013 році. З 2014-го брав участь у боях під Красним Лиманом, Пісками і Логвиновим. Захищав Донецький аеропорт. Кіборга ДАПу нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни». З 24 лютого Сергій – офіцер 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського, у складі якої боронив «Азовсталь».

Сергій Стратічук. Фото зі сторінки у Facebook

Воїн Сергій Павлюк із села Копили Терешківської громади, військовослужбовець бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. Потрапив до полону під час евакуації з «Азовсталі».

Воїн «Азову» Олексій Стребков з полтавського осередку полку. Народився у Донецьку, потім переїхав до Маріуполя, став добровольцем у зоні АТО. У 2015 році Олексій Стребков одружився із полтавкою Наталею. Жінка працювала діловодом, потім і сама у 2017 році приєдналась до лав “Азову”, отримала позивний “Зоряна”. У квітні загинула під час оборони Маріуполя від потрапляння багатотонного снаряду у бомбосховище. Її тіло вдалося повернути під час обміну у серпні. Олексій Стребков перебував на “Азовсталі”, звідки вийшов разом з іншими за наказом. Перебував у колонії в Оленівці.

Олексій Стребков. Фото зі сторінки у Facebook

Майор Богдан Трубічин з Кременчука. Він потрапив до полону 12 березня в районі населеного пункту Ольгинка Донецької області. Україну захищав у складі бригади імені гетьмана Івана Мазепи на посаді заступника командира батальйону.

Начальник служби зв’язку частини Нацгвардії Сергій Кравченко з Гадяча. Він захищав Батьківщину у лавах Національної гвардії України. Потрапив у полон разом з рештою захисників “Азосталі” 17 травня.

Сергій Кравченко. Фото зі сторінки у Facebook

Лейтенант Сергій Корнет із Глобинської громади. Указом Президента України від 5 травня цього року “За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» він був нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Командир 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій «Волина» Волинський нині перебуває у Туреччині.

Командири

На волі також п’ятеро легендарних командирів: командири “Азова” Денис “Редіс” Прокопенко, Святослав “Калина” Паламар, Олег Хоменко, командир 36-ої бригади морської піхоти Сергій “Волина” Волинський та командир 12-ої бригади Національної Гвардії України Денис Шлега. Нині усі п’ятеро перебувають у Туреччині і залишатимуться там до кінця війни під особистим протекторатом турецького президента Ердогана.

Фото: Пресслужба МВС

Сергій Волинський – 30-річний уродженець Полтави. Майор Сергій Волинський служить у 36-й окремій бригаді морської піхоти ЗСУ. У квітні став командиром. Тоді ж підрозділ зайшов на територію металургійного заводу «Азовсталь» і долучився разом із полком «Азов» до протистояння російській армії.

Своє свідоме життя Сергій Волинський присвятив військовій справі – після 9-го класу вступив до Кременчуцького військового ліцею, потім закінчив Національну академію сухопутних військ імені Сагайдачного. Після цього у лавах морської піхоти служив у місті Керч у Криму до окупації 2014-го. Захищав Україну на території Донецької та Луганської областей, має відзнаку «За участь в антитерористичній операції», медаль «За військову службу Україні», орден «За мужність» ІІІ ступеню та орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеню. До полону потрапив 17 травня після наказу про вихід із «Азовсталі».

Сергій Волинський. Фото зі сторінки у Facebook

215 звільнених з полону

Серед інших звільнених – військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та ДССТ, а також двоє цивільних. 124 захисники, звільнені з полону, належать до офіцерського складу, 89 – до рядового й сержантського складу.

Фото: СБУ

Додому повертається Дмитро “Орест” Козацький, фото та відео якого з “Азовсталі” облетіли увесь світ, парамедикиня “Азова” Катерина “Пташка” Поліщук, що стала відомою після того, як у мережі з’явилися відео з її співом під час оборони Азовсталі, керівник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін. Повертається Мар’яна Мамонова, 30-річна військова лікарка, капітан медичної служби. Зараз вона перебуває на останніх місяцях вагітності. Повний список звільнених з полону оборонців України під час обміну 21 вересня 2022 року можна подивитись тут.

Катерина “Пташка” Поліщук. Фото: Володимир Золкін

Вдалося звільнити також 10 іноземців, захоплених у полон в Україні. Це громадянами п’яти держав, які воювали за Україну, і яким погрожували смертною карою.  Нині вони перебувають у безпеці в Саудівській Аравії. Видання Reuters повідомило, що переговори зі звільнення полонених проводив наслідний принц Саудівської Аравії.

Обмін

Обмін відбувався у Чернігівській області. Звільнених українців привезли автобусами з території Білорусі. За повідомленням прес-служби СБУ, 200 захисників вдалося обміняти на кума путіна Віктора Медведчука. Він надав слідству всі необхідні докази. Натомість п’ять найвідоміших командирів вдалося обміняти на 55 російських військовополонених.

Фото: СБУ

Цей обмін є найбільшим з 24 лютого. На звільнених захисників та захисниць чекає процес реабілітації та лікування. За повідомленням Асоціації родин захисників «Азовсталі» нині обміняних військовослужбовців розподіляють по медичних закладах України, де вони отримуватимуть первинну медичну допомогу. Родини захисників прохають суспільство та засоби масової інформації не турбувати героїв та дати їм час для адаптації.

Зауважимо, що в ніч на 22 вересня лише частина оборонців «Азовсталі» повернулася додому. Робота щодо звільнення з полону інших полонених триває. Україна чекає на повернення з полону усіх своїх захисників.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

На премії 8 посадовців Кременчука можна було придбати безпілотник чи екіпірувати на зиму роту

3 млн 399 тис. грн за 7 місяців кременчужани за роботу меру,... Читати далі

3 млн 399 тис. грн за 7 місяців кременчужани за роботу меру,... Читати далі

На головну сторінку