Підтримати нас
Ico Новини

П’ять років без змін: у Кременчуці руйнується будівля, яку планували перетворити на ресторанний комплекс

У Кременчуці продовжує руйнуватися будівля колишнього Палацу культури залізничників у парку «Міський сад», яку кілька років тому планували реконструювати під сучасний ресторанний комплекс.

Під час засідання депутатської комісії з питань екології, регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури Кременчуцької міської ради 11 травня депутати обговорили необхідність прибрати територію будівлі та встановити захисне огородження.

Заступник голови комісії Олександр Роженко повідомив, що отримав звернення та фотографії занедбаної споруди. За його словами, будівля перебуває в аварійному стані та становить потенційну небезпеку. Також він висловив занепокоєння через накопичення гілля та рослинних відходів усередині приміщення.

«Там ззовні все прибрано. А от сама огорожа і внутрі огорожі», – зауважив Роженко.

Заступник начальника управління контролю за станом благоустрою Антон Ядров повідомив, що раніше територію навколо будівлі огороджували, однак із часом конструкція зникла. За його словами, управління планує звернутися до власника щодо приведення об’єкта до належного стану.

«Хто там власник, я не знаю, то попрацюйте, нехай вони огородять його належним чином», – зазначив Роженко.

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, будівля колишнього Палацу культури залізничників площею 590,1 м2 з лютого 2014 року належить ПП «Файтон». Компанія придбала будівлю на аукціоні в 2013 році.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно

За даними Державного земельного кадастру, земельна ділянка площею 2075 м2, на якій розташована будівля, з березня 2021 року перебуває в оренді у ПП «Файтон». Ділянку передали в оренду на 15 років депутати Кременчуцької міської ради.

Державний земельний кадастр

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, засновницею та кінцевою бенефіціарною власницею ПП «Файтон» є Ольга Тертична (Бабаєва), донька колишнього міського голови Кременчука Олега Бабаєва.

Земельну ділянку передавали для «будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування». Відповідно до планів, колишній клуб залізничників мали реконструювати під ресторанний комплекс.

Однак за понад десять років після приватизації будівлі та п’ять років після оформлення оренди земельної ділянки відновлювальні роботи так і не розпочали.

Натомість міська влада обмежується обговоренням ситуації на комісіях. Водночас питання прибирання території приватної будівлі пропонують вирішувати за участі керівництва парку, який утримується за податки жителів міста.

Підписуйтесь на наші оновлення в фейсбукінстаграм та телеграм

Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії. За зміст цієї публікації відповідає виключно «МедіаДоказ». Цей матеріал жодним чином не може вважатися таким, що відображає позицію IWPR та Уряду Норвегії.

Автор: Ксенія Омельченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

У Лубнах на Полтавщині за 1,1 мільйона гривень облаштують безперешкодний доступ до нежитлового приміщення

Управління з питань комунального майна та земельних відносин... Читати далі

Управління з питань комунального майна та земельних відносин... Читати далі

На головну сторінку