Вдарили фактично усіма типами ракет, що мають. Подробиці ракетного удару 9 березня

У ніч та зранку 9 березня російська армія здійснила масований удар по Україні. Повітряна тривога тривала понад 6 годин. Попередньо, ворог випустив по Україні 81 ракету різного базування з літаків та з кораблів з акваторії Чорного моря. Крім того, було запущено вісім дронів Shahed. Звуки вибухів лунали у Харкові, Одесі, Києві, Дніпрі, на Вінниччині, Житомирщині, Львівщині та в інших регіонах. За ніч сили ППО збили 34 крилаті ракети і 4 дрони-камікадзе. На Полтавщині ніч минула спокійно, але 10 березня планують застосувати погодинний графік відключення електроенергії.
Масований удар
Як повідомляють Повітряні сили України, у ніч на 9 березня та зранку російські окупанти завдали масованого ракетного удару по об‘єктах критичної інфраструктури України. Пуски здійснено з десяти літаків стратегічної авіації Ту-95, семи літаків дальньої авіації Ту-22М3, восьми винищувачів Су-35, шести літаків МіГ-31К та трьох носіїв крилатих ракет «Калібр» у Чорному морі.

Загалом противник здійснив 81 пуск ракет різного базування:
- 28 пусків крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555;
- 20 пусків крилатих ракет морського базування «Калібр»;
- 6 пусків крилатих ракет повітряного базування X-22;
- 6 пусків крилатих ракет повітряного базування Х-47 «Кинджал»;
- 8 пусків керованих авіаційних ракет: 2 – Х-31П; 6 – X-59;
- 13 пусків зенітних керованих ракет С-300.
Крім того, здійснено 8 пусків ударних БпЛА «Shahed-136/131».
Силами та засобами Повітряних Сил 3С України у взаємодії з підрозділами інших складових Сил оборони України із 48 крилатих ракет Х-101/Х-555, «Калібр» знищено 34 крилаті ракети, а також 4 БпЛА «Shahed-136/131».

Внаслідок організованої протидії 8 керованих авіаційних ракет Х-31П та Х-59 не досягли своїх цілей.
Як повідомив речник Повітряних сил України в ефірі національного телемарафону, росіяни використали великий спектр озброєння, фактично усі види ракет, що в них є, щоб розосередити увагу ППО. Зокрема речник пояснив, що такими ракетами зазвичай окупанти завдають ударів окремо, а 9 березня вони завдали масований ракетний удар з усіх напрямків (з Чорного, Азовського та Каспійського морів) та різними типами авіаційної техніки і кораблями. Юрій Ігнат додав, що удар з різних сторін росіяни відпрацьовують з початку повномасштабного вторгнення.
Регіони
9 березня звуки вибухів пролунали у Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Хмельницькому, на Вінниччині, Львівщині та в інших регіонах. Зафіксовані обстріли енергетичних об’єктів у Київській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Кіровоградській, Одеській, Дніпропетровській та Житомирській областях.
У Золочеві на Львівщині через ракетну атаку загинули 5 людей. Російська ракета впала в житловій зоні. За словами голови Львівської ОВА Максима Козицького, загинули троє чоловіків та двоє жінок, які в цей момент перебували вдома. Пожежа знищила три житлові будинки, три автомобілі, гараж та кілька господарських будівель. Вогонь загасили. Розбір зруйнованих будівель уже завершили. Решту ракет, які перебували у повітряному просторі Львівщини, сили ППО збили.

По Харкову та області завдали близько 15 ударів ракетами С-300, атакуючи критичну інфраструктуру. Є влучання в об’єкти критичної інфраструктури та пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури. У селищі Пісочин Харківського району ворожа ракета влучила на подвір’я приватного будинку, пошкоджено декілька житлових будинків. Дві літні жінки отримали легкі поранення. Під час ранкового ракетного удару по області ворог застосував тактику повторних ударів, щоб завдати ураження підрозділам ДСНС та енергетикам. На щастя, внаслідок цих ударів постраждалих не було.
На Дніпропетровщині — 1 загиблий і 2 поранених. Також в області пошкоджені енергетична інфраструктура та промислові підприємства. За словами очільника Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака, ворог атакував Дніпропетровщину безпілотниками та ракетами. Зафіксовано «прильоти» – у Дніпровському, Павлоградському, Криворізькому та Нікопольському районах.
У Києві пошкоджено об’єкт інфраструктури, через падіння уламків госпіталізували 2 людей. Є перебої з теплопостачанням, частина киян залишаються без опалення.

На Кіровоградщині, Одещині та Житомирщині є влучання в об’єкти енергетичної інфраструктури.
Через обстріли було знеструмлено Запорізьку АЕС. Це загрожувало аварією з радіаційними наслідками для всього світу, оскільки станція працювала на дизельних генераторах. Як повідомили в «Енергоатомі», у другій половині дня наша країна відновила лінію зв’язку окупованої росіянами Запорізької АЕС із вітчизняною енергосистемою.
Полтавщина
Як повідомив начальник Полтавської ОВА, ніч в регіоні минула спокійно. Повітряна тривога тривала понад 6 годин. Через ракетну загрозу «Укренерго» вночі застосували превентивне відключення електроенергії, щоб запобігти порушенню роботи в енергетичній системі.
За повідомленням «Полтаваобленерго», о 08:22 відновлено електроживлення всіх споживачів. Але внаслідок дефіциту електричної потужності 10 березня «Полтаваобленерго» планує застосовувати графік погодинного відключення електроенергії, щоб запобігти порушенню режиму роботи об’єднаної енергетичної системи України. Інформацію щодо тривалості перерв у електропостачанні розмістять додатково після доведення НЕК «Укренерго» лімітів електричної енергії.
Коментарі
Залишити коментар
Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті