Ico Новини Ico Горішні Плавні

Активи Жеваго на 46 млрд грн заарештовано у межах позову ФГВФО

Фото: epravda.com.ua

Як повідомляють у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, через суд їм вдалося арештувати активи власника банку «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго. Це відбулось у межах забезпечення позову про відшкодування збитків банку та його кредиторів на суму майже 46 млрд грн.

Зокрема за рішенням Господарського суду Києва арешт накладено на частину корпоративних прав у статутних капіталах трьох гірничозбагачувальних комбінатів, які опосередковано належать Костянтину Жеваго через FERREXPO AG.

Мова йде про:

За словами заступника директора-розпорядника Фонду Віктора Новікова, зараз позов Фонду до власника банку перебуває у першій інстанції в українській юрисдикції. Крім того, велике значення мало те, що Високий Суд Англії та Уельсу при розгляді справи за позовом Фонду проти власника банку дійшов висновку, що існує достатньо підстав для всесвітнього арешту активів Жеваго.

Нагадаємо, 28 грудня 2022 року Державне бюро розслідувань повідомило про затримання у Франції українського бізнесмена і колишнього народного депутата Костянтина Жеваго. Його підозрюють у привласненні майна комерційного банку та подальшій легалізації незаконно отриманих коштів в особливо великих розмірах.

4 січня 2023 року Фонд подав позов про відшкодування збитків до Господарського суду Києва проти власника банку «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго. Ці збитки було завдано банку внаслідок систематичного кредитування пов’язаних з Жеваго позичальників та перерахування коштів належним йому ж компаніям-нерезидентам без належного забезпечення, що має ознаки фіктивності. 01 березня 2023 року Фондом було подано заяву про забезпечення позову, яку суд задовольнив.

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

СБУ вилучила продукти «Укрнафти» і «Укртатнафти» на майже 800 млн грн

Як повідомляє пресслужба Служби безпеки, під час обшуків... Читати далі

Як повідомляє пресслужба Служби безпеки, під час обшуків... Читати далі

На головну сторінку