Від спортсмена до зрадника і ката. Що відомо про куратора агентурної мережі, викритої у Кременчуці

Співробітники Управління СБУ у Полтавській області знешкодили в Кременчуці ворожу агентурну мережу, яка намагалась виявити та підірвати установки HIMARS і комплекси С-300. Йдеться про двох переселенців зі сходу України, завербованих представником так званої
мдб днр
рос. мгб - міністєрство государствєнной бєзопасності) днр
Дмитром Зіпіром. МедіаДоказ спробував розшукати інформацію про куратора групи, і виявилося, що той давно перебуває у базі “Миротворець” та пов’язаний з найвідомішою катівнею днр «Ізоляція».
У чому звинувачують
Диверсія, потенційно державна зрада, колабораційна діяльність та участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань. Тільки санкція ст.113 Кримінального кодексу України (диверсія) передбачає позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавленням волі, з конфіскацією майна.

Суть справи
За даними СБУ, представники спецслужби країни-агресора намагалися отримати інформацію про об’єкти критичної інфраструктури та підрозділи Сил оборони, які задіяні у їх захисті.
Зловмисники «полювали» на бойові позиції комплексів протиповітряної оборони С-300 та склади з ракетно-артилерійським озброєнням ЗСУ. Також вони намагались виявити місця базування реактивних систем HIMARS і далекобійних гаубиць М777.
На відео, оприлюдненому СБУ, так званий куратор по відеозв’язку запитує в агентів про «євробляхи», показуючи написи, в яких вже йдеться про координати HIMARS та М777. Дає вказівки, як саме документувати та передавати дані.

Виявлені об’єкти агенти рф планували знищити через підпал і подальшу детонацію боєкомплекту. За знищення зразків іноземного та українського озброєння російські куратори обіцяли своїм поплічникам від $20 тис.

Однак співробітники Служби безпеки України запобігли диверсіям та припинили злочинні дії агентурної мережі у Кременчуці. Агентами виявились двоє переселенців зі сходу України, які були завербовані представником так званої мдб (рос. мгб — міністєрство государствєнной бєзопасності) днр Дмитром Зіпіром.
Куратор
За даними СБУ, перебуваючи у тимчасово окупованому Донецьку, Дмитро Зіпір дистанційно координував дії своїх агентів на території Полтавщини і «доповідав» про їхні результати кадровим співробітникам фсб.

На підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки повідомили
Зіпіру
Наразі Дмитро Зіпір переховується від правосуддя на тимчасово захопленій частині Донецької області. Але співробітники СБУ знають про його місцезнаходження і проводять комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності.
про підозру за ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія).
Також у планах додаткова кваліфікація його злочинів за:
▪️ ч. 2 ст. 111 (державна зрада);
▪️ ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
▪️ ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань).
Додаткові відомості
За даними youcontrol Зіпір Дмитро Дмитрович майже на 100% у Донецькій області один.

МедіаДоказ знайшов Дмитра Зіпіра у базі “Миротворець”.
На цей же сайт посилається і видання Полтавщина. Зіпір до бази занесений з жовтня 2014 року. За даними сайту, він 1978 року народження і має позивний «орда».

Та ж людина із тим же позивним та іншим псевдо «крест» фігурує у розповіді блогера Станіслава Печонкіна, який майже три роки провів у найвідомішій катівні днр «Ізоляція», де панували жорстокі катування, згвалтування та тортури.
Про Дмитра Зіпіра чоловік згадує як про кадрового співробітника Горлівського мдб, який відповідав за забезпечення м. Дебальцеве.

З розповіді Станіслава Печонкіна, Зіпір був одним із перших мдбешників, з якими йому довелося зустрітися після затримання. Саме Дмитро і почав тортури: побиття, пропозиції застрелитися, викинутися з вікна, обливання окропом.

Крім того, МедіаДоказ знайшов повістку, датовану 8 квітня 2020 року, на ім’я Зіпіра Дмитра Дмитровича про виклик підозрюваного до слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області за обвинуваченням у ч. 1 ст. 258-3 ККУ (створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою, або участь у ній. Карається позбавленням волі на строк від 8-15 років, з конфіскацією майна або без такої).

Пошук у реєстрі судових рішень opendatabot знайшов три ухвали у справі, датовані травнем та червнем 2020 року. З тексту однієї з них видно, що у 2016 році обвинувачуваний виконував обов`язки начальника Дебальцевського міського відділу мдб днр. Але, виходячи з реєстру, до розгляду справи по суті так і не дійшли.

Що було після мдб днр — знає задзеркалля
Сайт самого міністєрства з України, навіть за допомогою впн, ми відкрити не змогли, але рупори росії регулярно інформують про діяльність типу викриття ячейки Правого Сектору та ін.

Єдиний матеріал, який ми знайшли у вільному доступі про Дмитра Зіпіра, стосується його буття в лютому 2020 року. Там він постає власником СТО, який любить позашляховики і витягає чужі авта із заметів «безоплатно та символічно за соляру».

Стаття вийшла приблизно за два місяці до виклику його за повісткою. В матеріалі йдеться, що чоловік — в минулому колишній професійний спортсмен, потім воював, тепер має СТО.

У свою чергу, український проєкт clarity-project видає в пошуку три підприємства, які могли бути пов’язані із Зіпіром (усі припинили свою діяльність), та два виконавчі провадження, в яких фігурує чоловік.

Ще один цікавий факт. Пошук по id у вконтакті знаходить видалений профіль чоловіка, де вказані дата народження, місце проживання та прізвище повністю збігаються з особистими даними Дмитра Зіпіра. Згідно з інформацією із соцмережі, чоловік любить прогулянки, заповіді, джаз та Швецію з Непалом, не гребує американським та українським телебаченням, і читатає про неолібералізм та світовий порядок.

Коментарі
Залишити коментар
Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті