Ico Публікації Ico Полтавщина

Соляні витрати

Фото: Служба доріг у Полтавській області

8 грудня на Полтавщині погіршились погодні умови: випав мокрий сніг, на дорогах ожеледиця. Дорожники з ночі посипали шляхи піском та сіллю. МедіаДоказ подивився в Prozorro, скільки в нашій області витратили коштів на технічну сіль.

Закупівля на мільйони

16 листопада ДП «Полтавський облавтодор» за результатами тендеру замовив у ПП «Лідер» сіль для зимового утримання доріг регіону на 18 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Підприємство доставить залізницею 2000 тонн технічної кам’яної солі крупністю 3 із протизлежувальною добавкою. Ціна за одну тонну становить 9 тис. грн.

ПП «Лідер» – підприємство, зареєстроване у Києві 21 рік тому. Керівником і засновником є Сергій Данилюк, іншим засновником – Любомир Данилюк. Впродовж листопада 2022 року, крім договору із полтавським облавтодором, підприємство отримало угод на понад 100 млн грн з комунальними підприємствами Києва на поставку технічної солі.

У середині жовтня Полтавський облавтодор вже замовляв 2000 тонн солі в іншого підприємства і за вищою ціною.

На тендер подали пропозиції три компанії. ТОВ «Київський асфальтобетонний завод №8» виграв аукціон, запропонувавши ціну, нижчу на 3,6 млн від оголошеної замовником, однак її відхилили. Підставою для цього стало те, що з представниками компанії не змогли зв’язатись ані телефоном, ані електронною поштою, а довідка про керівництво підприємства була заповнена некоректно.

Наступну пропозиції з нижчою ціною – від ТОВ «УКРБУДІНВЕСТ-ТОРГ» – також відхилили, бо компанія не завантажила документи, які б підтверджували якість запропонованої технічної солі. Тож переможцем стало київське ТОВ «ТЕХНОЛОГІЇ БІЗНЕСА».

Загальна вартість угоди – 19 млн 200 тис. грн., а ціна за тонну солі – 9 600 грн.

Завищені ціни

Через повномасштабну війну Україна  втратила головного постачальника технічної солі – ДП «Артемсіль», яке опинилося в зоні бойових дій та призупинило роботу. Комунальникам довелось шукати інших постачальників солі, зокрема з Румунії та Туреччини. Відтак вартість солі зросла в 5-6 разів у порівнянні з ДП «Артемсіль».

Фото: Полтавська ОВА

Сільські й міські адміністрації Полтавщини замовляють технічну сіль за ціною від 11 до майже 16 тис. грн. Така ціна є завищеною, навіть зважаючи на повномасштабну війну та втрату «Артемсолі». Харківський антикорупційний центр порівнював ціни на технічну сіль по країні і, до прикладу, ДП “Харківський облавтодор”, за результатами торгів, уклав угоду на придбання солі вартістю 8140 гривень за тонну. Сумський облавтодор купує сіль по 10290 гривень за тонну. Комунальне підприємство Вінницької міської ради “Вінницяміськтеплоенерго” купує сіль помолу №3 за ціною 9690 гривень за тонну, КП “Управління автомобільних шляхів” Житомирської – за ціною менш ніж 10000 гривень за тонну. Менше десяти тисяч за тонну коштує сіль і в Києві

Тож що у нас, на Полтавщині?

Лубни

Лубенське комунальне підприємство «Шляхрембуд» 4 листопада оголосило про закупівлю 50 тонн технічної солі. Мова йде про придбання солі вищого ґатунку (помел №3). Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Закупівлю технічної солі провели як запит цінових пропозицій, тобто за спрощеним типом тендерної процедури, в якій замовник публікує оголошення та збирає пропозиції постачальників. Така процедура проводиться без аукціону.

Свої пропозиції надали три підприємства: ПП «Віктор-Ком Імпекс», ТОВ «СІЛЬ ГРУП» та ТОВ «ЗАЛЬЦ». Останнє стало переможцем, виставивши найнижчу пропозицію – 551 700 грн. Таким чином ціна за тонну солі – 11 тис. 34 грн.

ПП «Віктор-Ком Імпекс» та ТОВ «СІЛЬ ГРУП» – це підприємства з Чернівецької області, а ТОВ «ЗАЛЬЦ» створене 1 рік 5 міс тому на Тернопільщині. У 2022 році, за даними аналітичної системи “Youcontrol”, «ЗАЛЬЦ» підписав контрактів із комунальними підприємствами у різних регіонах країни на загальну суму у понад 69 млн грн.

Цікаво, що документи технічної специфікації, які завантажили у «Прозорро» ТОВ «ЗАЛЬЦ» і ПП «Віктор-Ком Імпекс» були ідентичними і відрізнялись лише назвами компаній.

Скріншот з системи Prozorro

Договір на 50 тонн технічної солі із ТОВ «ЗАЛЬЦ» Лубенське комунальне підприємство «Шляхрембуд» підписало 15 листопада. А наступного дня уклало ще одну угоду із цим же підприємством на ще 9 тонн солі. Загальна сума цієї угоди – 99 306 грн. Ціна за тонну так само склала 11 тис. 34 грн.

Горішні Плавні

15 листопада підписало договір на придбання 50 тонн технічної солі із ТОВ «ЗАЛЬЦ» і комунальне підприємство Горішньоплавнівської міської ради. КП «СПЕЦЕКО», після проведення пришвидшеного аукціону, уклало угоду на придбання солі за ціною 10 тис. 99 гривень за тонну. Тобто ціна за тонну солі вищого ґатунку (помел №3) з протизлежувальною добавкою для іншого комунального підприємства Полтавщини стала дешевшою майже на тисячу.

За тендер змагались 4 підприємства, окрім ТОВ «ЗАЛЬЦ» свої пропозиції знов надало ПП «Віктор-Ком Імпекс» з Чернівців, а також місцеві підприємства – ТОВ «ВІКТОРІ-А», зареєстроване у Гадяцькому районі, та полтавське ТОВ «РУІДА».

ТОВ «ЗАЛЬЦ» знов стало переможцем, виставивши найнижчу пропозицію – 504 999 грн (на 150 тис. меншу за початкову ціну, оголошену замовником).

У жовтні «СПЕЦЕКО» також замовляло технічну сіль, і тоді вона коштувала дорожче. 17 жовтня комунальне підприємство уклало угоду із ТОВ «ВІКТОРІ-А» на поставку 15 тонн кам’яної солі із протизлежувальною добавкою на загальну суму 200 тис. грн. Ціна за одну тонну склала 13 333 грн.

Пирятин

18 жовтня Пирятинське комунальне підприємство «Каштан» уклало договір із підприємцем Миколою Науменком на поставку 9,6 тонн технічної солі для посипання доріг на загальну суму 100 тис. грн. Таким чином, ціна за одну тонну склала приблизно 10 416 грн.

У спрощеній закупівлі, окрім цього підприємця, брало участь ТОВ «ВІКТОРІ-А», яке, власне, і стало переможцем, надавши остаточну пропозицію меншу від конкурента на… 1 гривню. Втім угоду у підсумку заключили із іншим учасником, адже, як вказано у протоколі, після перемоги у спрощеній процедурі, «ВІКТОРІ-А» не вийшов на зв’язок у 20-денний термін і не з’явився для заключення договору.

Скріншот з системи Prozorro

Хорол

Хорольське комунальне підприємство «Комунсервіс» замовило 27 тонн технічної солі. Угоду уклали 6 вересня із ТОВ «СНАБСЕРВІС ГРУП» на загальну суму 337 449 грн. Таким чином, ціна за тонну – майже 12,5 тис. грн.

ТОВ «СНАБСЕРВІС ГРУП» – компанія, зареєстрована лише 11 місяців тому в м. Кам’янське Дніпропетровської області. Її керівником і засновником є Артем Голенко.

У відкритих торгах за право поставити сіль до Хоролу змагались три підприємства. ТОВ «СНАБСЕРВІС ГРУП» вказав найнижчу ціну і став переможцем. Хоча до підприємства були питання і в інших учасників, і в служби Держаудиту. На недоліки в тендерній документації, які вказав конкурент, замовник повідомив, що єдиним критерієм оцінки даних торгів є ціна, а недоліки є несуттєвими і не впливають в цілому на виконання зобов’язань щодо поставки товару.

Скріншот з системи Prozorro

Служба Держаудиту теж запитувала, чому учасник-переможець не надав усі необхідні підтверджуючі документи. На що КП «Комунсервіс» відповів, що запитувана інформація є публічною, тому він як замовник не вимагав документів, а перевіряв інформацію самостійно. Хоча документи у відповіді Держаудитслужбі довантажили.

Глобине

Глобинські комунальники придбали технічну сіль за цінами, які є одними із найвищих на Полтавщині та й в Україні в цілому. Так, КП «Глобинське» 4 жовтня уклало угоду з ТОВ «ТМГ-СЕРВІС» на постачання 12 тонн технічної солі, вартістю 174 тис. грн. Тобто ціна однієї тонни солі складає 14500 грн (з ПДВ). Варто зазначити, що оголошена замовником вартість була 192 тисячі гривень, тому ціна за тонну могла бути ще вищою – 16 тис. грн.

ТОВ «ТМГ-СЕРВІС» – це львівське підприємство, зареєстроване 6,5 років тому. На тендерах інших замовників, де переможцем стало «ТМГ-СЕРВІС», можна знайти нижчі ціни. КП «Комунальне шляхово-експлуатаційне підприємство» Ужгородської міськради, після проведення аукціону, уклало угоду на придбання солі за 11 247 грн за тонну, а Мукачівське міське комунальне підприємство «Ремонтно-будівельне управління» купило сіль по 10750 гривень за тонну.

Інші закупівлі технічної солі на Полтавщині

ЗамовникДата підписання угодиЗамовлений об’єм, у тоннахЦіна за 1 тоннуЗагальна сумаПостачальник
КП «Комунсервіс» Гадяцької міської ради22.11.20227,114 000
(з ПДВ)
99 400 грн.ТОВ «ДА ТРАНС»
КП «Добробут» Великобудищанської сільської ради  Миргородського району16.11.20226,751481
(з ПДВ)
99 999 грн.ТОВ «МЕТАЛЕКСПО»
Виконавчий комітет Комишнянської селищної ради Миргородського району06.10.2022412000
(з ПДВ)
48 000 грн.Підприємиця Король Марія
КП Комунальне підприємство «Чисте місто» Виконавчий комітет Лубенської міської ради Лубенського району20.09.20223,812800 (з ПДВ)48 640 грн.ТОВ «ЕМЕРАЛЬД-СТОУН»
Сенчанський сільський комбінат комунальних підприємств «Паросток»
Лохвицького району
17.11.20226,315714 (з ПДВ)99 000 грн.ТОВ «ЕМЕРАЛЬД-СТОУН»
Відділ комунального майна, містобудування, архітектури та земельних ресурсів Машівської селищної ради08.11.20221,614000 (з ПДВ)22 400 грн.Підприємець Бублик Дмитро

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

СБУ перевіряє «Полтаваобленерго»

Служба безпеки разом з Державним регулятором проводять... Читати далі

Служба безпеки разом з Державним регулятором проводять... Читати далі

На головну сторінку