Ico Публікації Ico Полтава

Піар на першокласниках за бюджетні гроші

У Полтавській громаді понад три тисячі першокласників отримають канцелярські набори у подарунок. Набори із 33 предметів дітям віддадуть у школах їхні вчителі. Про це 1 вересня у своєму телеграм-каналі написав міський голова Полтави Олександр Мамай.

Про подарунки

«На жаль, сьогодні, в умовах жорстокої війни, я не можу провести для вас свято, але я підготував подарунки для наших першокласників!». З цих слів можна подумати, що міський голова Полтави Олександр Мамай за власні гроші придбав понад три тисячі наборів для учнів перших класів.

Насправді канцелярські набори замовили на кошти громади. 1 серпня Департамент освіти Полтавської міської ради оголосив тендер на 3200 канцелярських наборів для школярів. У набір входять фарби, олівці, ручки, зошити, альбоми,  картон, клей тощо. Усього 33 предмети у пакеті із гербом міста Полтави. Загальна сума наборів для першачків – 2 млн 864 тис грн.

Про піар

Це вже не вперше міський голова Полтави влаштовує піар на першокласниках. Два роки тому рух ЧЕСНО назвав найбільшим проявом гречкосійства з боку політиків саме дії Олександра Мамая, який балотувався від партії “За майбутнє”. У 2020 році першокласники отримали від нього два підписані пакети: в одному – великий набір канцелярського приладдя, в іншому – м’яка іграшка-коник.

У 2021 році Департамент освіти також замовив канцелярські набори. Договір на суму у понад 2 млн 400 тисяч гривень уклали із ТОВ «ФУДМІКСПОСТАЧ». У характеристиках закупівлі Департамент вказав малюнок для подарункових пакетів із наборами першачка. Символіка на пакеті за шрифтом була схожа на символіку партії «За майбутнє», від якої балотувався Олександр Мамай:

Потім набори з такою символікою роздали учням перших класів на “Святі першокласників” у палаці дозвілля «Листопад». Для дітей підготували перегляд мультфільму, розважальні номери та привітання від Олександра Мамая з новим навчальним роком.

Про підрядника

Департамент оголосив намір укласти договір із підприємцем Максимом Кривенко, чию пропозицію назвали «найбільш економічно вигідною». За даними аналітичної системи “Youcontrol” ФОП Кривенко зареєстрований 21 рік тому, має юридичну адресу в Полтаві. Основний вид діяльності підприємства – роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах. До 2022 фірма вигравала тендери на поставку кондитерських виробів та подарункових новорічних наборів. 

Усього було 4 претенденти на постачання канцелярських наборів. ТОВ «ТВГ Український папір» має мільйонні переможні тендери на постачання офісного приладдя. Ця фірма виставила найвищу цінову пропозицію. Конкурентами пана Кривенка стали ТОВ «Вигідна покупка» та ФОП Марія Іванченко. Їхні пропозиції були нижчими (відповідно на 860 тис. грн та 711 тис. грн), але їх відхилили.

Засновником першої компанії є «АВРОРИТЕЙЛ ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД». Її адреса перебуває у так званому «офшорі» на Кіпрі. Крім того «Вигідна покупка» не надала, за словами замовника, усі потрібні документи.

А от підприємець Марія Іванченко надала пусту таблиці у відомостях про досвід виконання аналогічних поставок. Її попросили усунути невідповідності, але таблиця так і залишилась пустою.

Так само подав пусту таблицю і пан Кривенко, але потім додав два договори на поставку канцелярських виробів до Полтавського виконкому у червні 2022 року. В них мова йшла про постачання канцелярії на 14 та 39 тисяч, тоді як канцелярія для першачків вартує майже 3 млн гривень.

У договорі переможець забезпечує поставку товару замовнику до 29 серпня 2022 року. Станом на 1 вересня 2022 року договір із постачальником не підписано. Тим часом міський голова запевнив, що подарунки для першокласників будуть.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

На головну сторінку